Wykorzystanie woreczków foliowych w codziennym życiu
Woreczki foliowe to najpopularniejsze opakowania, wykorzystywane w wielu różnych aspektach życia codziennego. Folia w porównaniu do kartonu jest trwalsza i mocniejsza oraz nie niszczy się pod wpływem wilgoci, dlatego też foliowe woreczki często stosowane są do przechowywania żywności. Folia stanowi barierę dla przenikania zapachów i wilgoci, dzięki czemu żywność na dłużej zachowuje świeżość. W woreczkach można także zamrażać jedzenie i wytwarzać kostki lodu, ponieważ folia nie niszczeje ani nie kruszeje pod wpływem niskich temperatur.
W woreczkach foliowych można przechowywać różne drobne przedmioty, na przykład biżuterię i spinki do włosów oraz koraliki i inne drobiazgi takie jak śruby, nakrętki i uszczelki. W woreczki foliowe pakuje się kosmetyki, kredki, flamastry, drobne zabawki i wiele innych przedmiotów używanych na co dzień. Są niezastąpione przy pakowaniu – zmieścimy i posegregujemy w nich lekarstwa oraz wszystko to, co musimy mieć przy sobie w podróży.
Jakie są rodzaje woreczków foliowych?
Woreczki foliowe różnią się pod względem właściwości materiału, z jakiego zostały wykonane. Produkujemy we Wrocławiu worki foliowe głównie z polietylenu, czyli PE, który dzieli się na trzy podstawowe rodzaje:
- HDPE – polietylen o dużej gęstości, z którego powstają cienkie i wytrzymałe opakowania. Jest to folia odporna na ciecze i substancje utleniające, idealna na żywność.
- LDPE – polietylen o niskiej gęstości jest mało odporny na wysokie temperatury. LDPE jest rozciągliwy, bezwonny i wytrzymały.
- MDPE – polietylen o średniej gęstości jest sztywniejszy od LDPE i charakteryzuje się półprzeźroczystą strukturą.
Woreczki foliowe wytwarzane są także z polipropylenu, który nie przepuszcza pary wodnej i zapachów. Cechuje się twardością, przeźroczystością i niską elastycznością.